Dropshipping Nedir ? Nasıl Stoksuz Satış Yaparız ? Sipariş Nasıl Alınır - Verilir ?


Dropshipping Nedir ? Nasıl Stoksuz Satış Yaparız ? 

Sipariş Nasıl Alınır - Verilir ?


Türkçe karşılığı olarak stoksuz satış ve tedarik sistemi diyebiliriz. Satışını yapacağınız ürünlerin stoklarını tutmanıza gerek yoktur. Siparişlerinizi tedarikçiye sipariş  geçersiniz ve direkt olarak size sipariş geçen kişi ya da kurumlara yollarsınız.

Zahmetli ve bir o kadar da dikkat ve plan gerektiren bir iştir. Fakat bu uğraşlarınızın ödüllerini size çokça verebilir ya da başladığınız yerde sayabilirsiniz.
Dropshipping'in en avantajlı yönü stoklama ve sevkiyat sürecinin size ait olmamasıdır. Ürününüzü iyi tanıtıp insanların önüne çıkardığınızda çok büyük rakamlarda gelir elde edebilirsiniz. Bu yazıda sizlere iki yöntem sunacağım. Bunlardan ilki Hepsiburada,n11 gibi sitelerde dropshipping yaparak ürünlerinizi satmak. Diğeri ise kendi e ticaret sitenizi kurup ve bunu sosyal medya yardımı ile insanlara tanıtarak satış yapmanızı sağlayan bir sistem.

1- Popüler siteler aracılığı ile satış yapmak

Çoğu insan için bu sistem daha kolay gibi görünse de sanıldığı kadar kolay değildir. Bir site üzerinde işletmenizi kurup satış yapabilmeniz için şirketler güvenlik amacıyla sizden bir ton şirketinize ait belgeler istemektedir. Evet bu yöntem ile satış yapabilmeniz için bir şirketinizin olması ve fatura kesebilmeniz gerekmektedir. Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen dropshipping gibi e ticaret yöntemlerini araştırıp ve gördüğünüz onca eğitim satan insandan sonra bu yazıyı okuyorsunuz demektir. 1500 dolar civarında bu eğitimler sizlere zengin olma garantisi vermeden bunca eğitimi insanlara satıyorlar. Bunun sebebi insanlar çok hızlı zengin olmak istediğindendir. Bu yöntem Türkiye için daha iyi bir yöntem diyebilirim çünkü ülkemiz genelinde insanlar alışverişlerini güven veren ve tanınan siteler aracılığında yapmaktadır. Siz de ürünlerinizi sanal bir mağaza oluşturup müşterilerinize sunabilirsiniz. 
dropshipping ile ilgili görsel sonucu 
Tabi ki sanal mağazanızı kurup ürünlerinizi sergilediğinizde işiniz bitmiyor bu daha başı. Buradan sonra her siteye gmre değişen öncelikli ürün sergilemek için geliştirilmiş yazılımlar vardır. 0.1 kuruş sizin fiyatınızdan düşük bir ürün sitenin vitrininde binlerce satılabilir ve siz satamayabilirsiniz. Belki de ürünlerinize gelen geri bildirimler sayesinde siz de çok satış yapabilirsiniz. Sanal mağazanızı açtığınız sitenin kurallarını ve yazılımlarını okuyup anlamaya çalışın kendi stretijinizi geliştirin ve satış yapmaya başlayın.

2- Kendi websitenizi kurarak satış yapın

Websitenizi kurarak satış yapmak benim için daha iyi diyorsanız sizlere zorluklarından ve avantajlarından elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Popüler siteler aracılığı ile satış yapmak gibi site üzerinde yarışacağınız başka kişiler olmayacak sadece sizin ürünleriniz satılıyor olacak. Kuralları siz belirleyeceksiniz ve ödemeleri direkt siz alacaksınız. Fakat uğraşmaktan başka zor ve kötü yönleri de var. Kötü yönlerinden biri ise e-ticaret maliyetleri yanında reklam yapmanız gerekecek ve bu size ek maliyet ve uğraş olarak geri dönecek. Sadece para verip Sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapmanız ve kendinize ait kitle oluşturmanız gerekecek. Ek olarak Türkiye piyasasında satışlarınızı arttırmak istiyorsanız belirli bir güven vermeniz gerekmekte ve bunu sağlayabilmeniz için iyi referanslarınız ve müşteri geri bildirimlerinizi göz önünde bulundurmalısınız ayrıca sosyal medya üzerinden aktif olmalı ve bu geri bildirimleri paylaşmalısınız.

Eğer bu yazımda şunu yazmamışsın şu yanlış derseniz lütfen bana mail ya da sosyal medya üzerinden iletin. Yazımı okuduğunuz ve sizlere yardımcı olduysam lütfen yorumlarda belirtin daha çok içerik için blogu takip edin. Teşekkürler

Yorum Gönderme

0 Yorumlar