Herkes için 10 Online Para Kazanma Yöntemi ? Esnek Saatler, Kolay ve Düşük Maliyetli
Herkes için 10 Online Para Kazanma Yöntemi ? Esnek Saatler, Kolay ve Düşük MaliyetliEvden, dışarıdan , hatta işinizi yaparken bile online bir şekilde çalışmak para kazanmak son günlerde epey bir popüler olmuş durumda. Sağda solda önünüze çıkan para kazanmak için 1500$ bana verin ben size milyonluk hesaplar açalım dünyayı ters edelim vs. Sizlere anlatacağım bu yollar size göre saçma gelebilir böyle nasıl kazanılıyor diyebilirsiniz ama dünyada bir yerlerde bu işlerden ciddi miktarlar kazanan insanlar var. Bu yöntemlerde başlangıc maliyetleri çok düşük ve akıllı çalışarak sizler de güzel paralar kazanabilirsiniz.

Eğer sizde kendi işinize başlayıp güzel paralar kazanıp zengin olma hayaliyle tutuşuyorsanız yazımı okumanızı öneririm bu fırsatı kaçırmamalısınız.

1.Blogger (1$-2,000$ Aylık)


Blog yazmak ve bunu planlı programlı yapmak getirisi iyi olan online işlerden biri.

Eğer sizde yazı yazmayı, insanlara yardım etmeyi ya da okurlarınıza hayatınızda yaşadığınız tecrübeleri anlatarak güzel paralar kazanabilir ve kendi parasal özgürlüğünüzü elinize alabilirsiniz. Fakat bu süreç 6 ila 12 ay arasında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog yazmanın en iyi yanlarından biri sizin içi bir anı websitesinden çok cidden kendinizi geliştirmeniz ve herkesin her yazınıza her zaman ulaşabilmesi ve emeklerinizin size para olarak dönmesidir. 

Siz uyurken bile insanlar sizin blog sitenize girip yazılarınızı okuduğunda bile para kazanabilirsiniz. 7/24 açık bir işletme gibi...
Blog yazarak para kazanmak için 4 ana yol vardır ;
          
          1-Reklamlar ile : Okurlarınız ve ziyaretçileriniz arttığında reklamlar koyarak para kazanabilirsiniz.
          2-Affiliate Marketing : Türkçe çevirisini yazmak istemedim. Çeşitli işletmeler ile bağ kurarak onların alakalı ürünlerinizi blogunuzda tanıtarak satabilirsiniz.
          3- Dijital Ürünler Satabilirsiniz : Blog yazılarınızı düzenleyip eBook olarak satabilir ya da blogunuzla alakalı kitapların sahipleriyle anlaşım dijital olarak satarak para kazanabilirsiniz.
          4- Hizmet Vererek : Eğer yazılarınızın okuyucuları arttıkça sizinle iş yapmak isteyen insanlar olabilir ve siz onlara koçluk yapıp bilgilerinizi onlarla paylaşarak para kazanabilirsiniz.

2-Facebook Reklam Yönetimi (1,000 – 2.000$+ Aylık)


 Günümüzde her şey artık sosyal medya yönetiminde. Bu durumda siz yerli işletmelere bunun yararını gösterip onlarla anlaşabilirsiniz. Bu yöntem daha çok gençler için daha iyi. 

Onlara gidip kazançlarını 2 3 katına çıkaracağınızı söyleyip elinizde birkaç örnekle onları ikna edebilir ve bundan siz para kazanabilirsiniz. 

Ya da sosyal medya üzerinde Facebook Twitter vs. Belli bir kitleniz var ve bunları anlaştığınız şirketlere yönlendirerek gelirinizi arttırabilirsiniz. 

Buna en iyi örnek olarak Nusr-et ‘i gösterebilirim. 
Tüm dünya çapında sizce nasıl salt-bea olarak tanındı. Sizce sosyal medya hesapları sayesinde işletmesiniz nasıl büyüttü ?

3- Ürün Test Etmek (10$- 20$ Saatlik)


 Ülkemizde pek yaygın olmasa da Twitch gibi platformda bir çok oyunun yayıncılar tarafından tanıtıldığını görebilirsiniz. Instagram üzerinden influencerlar markalardan gelen bir çok ürünü tanıtmakta. 

Merak etmeyin artık birçok şirket ürünlerini tanıtmak amacıyla başka bir şirket aracılığıyla ürünlerini test edecek ve geri dönüş alacak kişiler arıyorlar. Siz bu siteleri ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz ve iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Tabi bir diğer ihtimal siz de influencer olabilir ve şirketlerin size gelmesini sağlayabilirsiniz .


4- Dropshipper (25$-500$+ Satılan Ürün Başına) 

Aslında bu konuya başka bir yazımda ayrıntılı ve uzunca anlatacağım çünkü bu işi ben de yapıp iyi kazançlar yapmıştım. Kısaca Dropshipper  bir ürünü hiç görmeden satmak diyebiliriz. 

Şöyle ki bir ürün aradığınızda o ürünün aynısından 3-5 adet bulabilirsiniz ve farklı fiyatlarda insanlar ürünleri kendi sayfalarında ya da e-ticaret sitelerinde paylaşarak  ve üzerine karını koyarak sipariş geldiğinde ise önceden fiyatını ayarladığı tedarikçiye sipariş geçerek direkt alıcının adresine yollamaktır.

İşlemler uzun gözükse de işin içine girince ve ürünlerinizi sağlam bir plan programla satışa sunduğunuzda emeklerinizin ve o bilgisayar başında harcadığınız saatlere değiyor emin olabilirsiniz. Dropshipping ile ilgili uzunca ve ayrıntılı yazımı ileri günlerde paylaşacağım...

5-Freelance Writer (50$ – 500$+ Yazı Başına)


 Eğer siz de bir konu hakkında sayfalarca düşünebilen ve ilgi çekici yazı yazabiliyorsanız siz de freelance writer olabilirsiniz.

Adliye etraflarında ya da belediye binalarında dilekçe için insanlardan para alıp para kazanan insanları görmüşsünüzdür. Bu madde de yapacağınız iş benzer fakat bunda getirisi daha fazla olan bir işten bahsediyorum. 

Başlangıç için Bionluk, Fiverr gibi freelancer sitelerinde gezebilirsiniz fakat bunların getirisi düşündüğünüz kadar fazla olmayabilir. 

Benim önerim profosyonelce bir porföy websitesinde örnek yazılarınızla beraber bu işe devam edebilir belki ileride blog açıp bu yazılarınızı bile paylaşabilirsiniz.

7- Youtube Channel Creator (0$ – 2,000$+ Aylık)

Dünya çapında Çocuklara yönelik içerikler çok büyük bir endüstri haline geldi. Video çekmek ya da animasyon videolar yapmak kitlenizi kısa sürede arttıracaktır. 

Youtube’da para kazanma özelliğinin açılması için belirli bir kriteri var fakat siz bu kriterleri düzenli planlı ve programlı bir şekilde kısa sürede yerine getirebilirsiniz.

8- Özel Ders Vermek (14$-22$+ Saatlik)


 Online olarak özel ders vermek için son dönemlerde şirketler aracılığıyla öğrencilere ders verebilir ve hızlı para kazanabilirsiniz. Ufak bir araştırma ile bu siteleri bulabilirsiniz ve kayıt olup hemen para kazanabilirsiniz.

9- Online Satıcı


 Eskimiş ya da kullanmadığınız eşyalarınız var ise bunları paraya çevirerek gelir elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız kıyafetler çantalar ya da bahçenizdeki bir süsü bile satabilirsiniz.

Bu tarz ürünleri satabilmek için Facebook Satış Yap özelliği ya da letgo’yu 2.el kıyafet, çanta, ayakkabı vs. Dolap uygulaması ile satabilirsiniz. Hızlı ve kolayca ödeme alıp hızlı para kazanabilirsiniz.

 10- Social Media Influencer (20$ - 100$ Saatlik)


En sevdiğiniz  kitapları, kıyafetleri ve diğer ürünleri sosyal medyada paylaşmayı ve sadık bir takipçi kitlesi oluşturduysanız, sosyal medya Influencer’ı olarak iş bulabilirsiniz. Bu iş sayesinde şirketler size ürünlerini kitlenize tanıtmanız için ödeme yapacak ve satış ortağı veya yönlendirme bağlantılarınızdan yaptıkları satışların bir yüzdesini kazanacaksınız.
Karlı bir niş seçerseniz ve tutkulu olduğunuz bir sosyal medya Influencer’ı olmak çok fazla zaman almaz. Etkinizi ve gelirinizi artırmak için sosyal medya kanallarınızda tutarlı bir şekilde paylaşımda bulunmanız ve takipçilerinizle etkileşime geçmeniz gerekir.
Amazon Influencer Programı ve ShopStyle.com gibi profilinize ücretli bağlantılar göndermenize izin veren şirketler var.
Evde Online İş Bulmak Zor Değil


Çevrimiçi para kazanmakla ilgileniyorsanız, birçok seçenek var. Doğru olanı bulmak için beyin fırtınası yapın ve hobileriniz, becerileriniz ve yetenekleriniz hakkında düşünün ve bunlarla çalışan birini seçin. Mevcut bir işi bulamazsanız, bir iş bile oluşturabilirsiniz.

Çevrimiçi işler ile ilgili en iyi bölüm, aynı anda birden fazla iş yapabilmenizdir. Bir blog ve eğitmen sahibi olmak ya da bir Etsy mağazanız ve bir YouTube kanalına sahip olmak ve hepsini programınıza sığdırmak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Finansal hedeflerinize ulaşmak için gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için ne kadar çok şey yaparsanız, uzun vadede o kadar iyi olursunuz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar