Her Telefonda Olması Gereken 10 Uygulama

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

 1 – Mobiett: İstanbul’da yaşıyorsanız en kullanışlı şehir içi otobüs uygulaması ki İETT tarafından yaptırılmış ve markete sunulmuş bir uygulama. Otobüslerin saatlerini, -genellikle doğru göstermez ama- size en yakın otobüsün hangi durakta olduğunu, yakınınızdaki duraklardan hangi otobüslerin geçtiğini ve otobüslerin hangi güzergâhları kullandığını gösteren güzel bir uygulama.

2 – WeTransfer: Büyük boyutlu dosyaları göndermek ve mail sınırına takılmak istemiyorsanız gayet başarılı bir dosya transfer uygulaması.

3 – AirDroid: Temel amacı telefonunuza birçok işlevsellik katmak için yapılan bu uygulamayı bilgisayarım ve telefonum arasında kablosuz dosya transferi yapmak için kullanıyorum. Aynı ağ üzerinden, bilgisayarına bir program/eklenti yüklemeden bu işlemi yapabiliyorsunuz ve ücretsiz.

4 – Yanımda (Vodafone): Eski adı Self-Servis olan Vodafone operatörü uygulaması. Ne kadar Sms, Dakika ve İnternet paketim kalmış öğrenmek için kullanıyorum. Ayrıca belirli zamanlarda uygulamaya giriş yaptığınızda size hiçte yabana atılmayacak internet hediyesi veriyorlar.

5 – Twilight: Mavi ışık engelleyici uygulamalardan -bence- en başarılı olanı Twilight diyebilirim. Hangi saatler arasında çalışacağını ayarlayabiliyorsunuz, salak saçma bildirimler vermiyor ve ekrana verebildiğiniz tonlamayı kendi isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

6 – VSCO: Popüler fotoğraf düzenleme uygulaması, hazır filtreleri veya kendi deneme-yanılma yöntemleriniz ile fotoğraflarınızı daha da güzelleştirebiliyorsunuz. Örnek olarak Tembellik Hakkı kitabını yorumladığın yazının görseline bakabilirsiniz.

7 – Over: Pek bir işlevi yok o yüzden pek anlatmaya da gerek yok aslında. Fotoğrafların ve grafiklerin üstüne çok rahat bir şekilde yazı ekleyebiliyorsunuz.

8 – Analytics: Her blog sahibinin telefonunda olması gereken bir uygulama. Google tarafından geliştirilen bu uygulama ile saatlik, günlük, haftalık, aylık vb. türevlerde blogunuzun istatistiklerini kontrol edebilirsiniz. Kim hangi siteden geldi, hangi arama motorunda hangi kelime ile ziyaretçi geldi gibi sınırlayamadığınız birçok istatistiksel veri üretmek mümkün.

9 – Keep: Yine bir Google ürünü. Pratik ve kullanışlı not alma uygulaması.

10 – Telegram: Günümüzde artık pek güvenilirliğine inanmasam da alternatifi pek olmayan bir anlık sohbet uygulaması.

Kaynak: Lojistik Bölümü Okumak Üzere - Oktay Yenitürk

Yorum Gönderme

0 Yorumlar