Facebook Yeni Arama Motorunu Yayınladı "Brand Collabs"

Facebook, her ne kadar Cambridge Analytica skandalları sonrası sarsılsa da gördüğünüz üzere yeni girişimlerde bulunmaya ve eski moduna dönmeye çalışıyor. Bu noktada sosyal medya devi, yeni arama motorunu yayınladı.


Alanında yetkin kişiler için epeyce işlevsel olan başvuru formu doğruca, reklam verenler kanaat önderlerinin geçmiş çalışmalarını ve takipçilerinin niteliklerini, istatistiklerini görebilecekler. öte taraftan içerik üretenler, bu araç tamamen yeni anlaşmalar yapabilecek ve yeni kişiler ile tanışabilecekler.


Ad Breaks, Patreon-Style Subscriptions, Top Fan Badges ve Rights Manager adı verilen bu reklam modelleri, farklı alanlara yönlendirilmiş konulara hizmet etmek için planlanmış durumda. Baştan ayağa kalkma sürecinde öbür bir teşebbüs içerisine giren Facebook’un bu hamlesi, muhtemelen işe yarayacaktır.

Hedef kitleye göre içerik üretecek olan markalar, seçeneklerinden müşterilerinin ilgi alanlarını, cinsiyetlerini, medeni durumlarını veya benzeri niteliklerini kapsayabilecekler. Yeni arama motorunun piyasaya girmesiyle birlikte Facebook, çok farklı reklam modeli ve özelliklerini de tanıttı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar